GÜNCEL

  1. Ana Sayfa

Basında Biz

"Geri Dönüşüm Muhteşem Olacak" Projesi  2  Mar  2016 Haber Türk 
2.3.2016 : Haber Türk-

Özel Deva Okulu Anasınıfı Öğrencilerinden "Geri Dönüşüm Muhteşem Olacak" Projesi

Özel Deva Okulları Anasınıfı öğrencileri, birinci dönem boyunca kazanmış oldukları çevre bilinci, çevreye duyarlılık ve geri dönüşümün önemi ile ilgili öğrendiklerini hayata geçirerek "Geri Dönüşüm Muhteşem Olacak" proje sunumunu gerçekleştirdi. 


Velilerinin de büyük bir ilgi ile izledikleri proje sunumunda Deva öğrencileri, drama sunumları, koro dinletisi ve artık materyal defilesi ile muhteşem bir performans sergiledi. Öğrencilersahnede hünerlerini sergilerken veliler de çocuklarının bu orijinal anlarını resmetmek için adeta birbirleri ile yarıştı. Özel Deva İlkokulu Müdürü Ayfer Küçükdurmaz "Nitelikli bir eğitim ortamı, öğrencilerin yaş ve gelişim özelliklerine göre birlikte çalışarak ve bilgiyi anlamlandırarak öğrendikleri zaman etkili olabilmektedir. Sınıf proje sunumları ile, çocukların özgüven duygularını geliştirmeyi, teorik olarak kazanmış oldukları çevre bilinci ve geri dönüşümün önemini yaparak, yaşayarak öğrenmelerini hedefliyoruz. Özel Deva Okulları olarak her alanda anlamlı ve kalıcı öğrenmeye önem veriyoruz. Anasınıfı öğretmenleri tarafından hazırlanan bu güzel proje için, öğretmenlerime gösterdikleri performans ve çaba için onlara yürekten teşekkür ediyorum" diye konuştu.


Program, miniklerin dönem boyunca artık materyalleri geri dönüştürerek hazırladıkları faaliyetlerden oluşan serginin gezilmesi ile son buldu.

Deva´ ya GAMEP´ten 2 Ayrı ÖDÜL  19  Eki  2015 Hürriyet  
19.10.2015 : Hürriyet -Deva´ ya GAMEP´ten 2 Ayrı ÖDÜL

Gaziantep Medya Platformu Derneği (GAMEP) ve Kanal 5 işbirliğiyle düzenlenen 3. Bölgesel ve Uluslararası Markalar Ödül Töreni’nde, Deva kurumlarına 2 ödül birden verildi.
Şehitkamil Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül törenine, AK Pati Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül, Gaziantep Milletvekilleri Nejat Koçer ve Ümit Özdağ, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve çok sayıda davetli katıldı. Gaziantep başta olmak üzere bölgede markalaşma anlamında büyük başarılara imza atan şirketler ödüllendirilirken, bölgede hızla markalaşan Deva kurumları adına 2 ödül birden verildi. Özel Deva Hastanesi adına ödülü, Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Beyhan Tahmazoğlu, Gaziantep Milletvekili Abdullah Nejat Koçer’in elinden alırken, Özel Deva Okulları’na verilen ödülü ise Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ethem Dabanıyastı ise Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ’ın elinden aldı.
Koçer ve Özdağ, Deva’nın başarılı süreci nedeniyle kurum yöneticilerini kutlarken, Tahmazoğlu ve Dabanıyastı, ödüller için teşekkür etti.